TUR DETAY

DETAY


1. GÜN
Antalya-Ankara Seyahati   - Ankara - Kars Seyahati Doğu Ekspresi
Sabah saat 7.00 da Antalya'dan hareketle yaklaşık 7 Saat süren seyahatimizin 14:00 civarında sona ermesini takiben, akşam saat 18:00 de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır.  Saat 17:30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak trende alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı vagonlarımızda olacaktır. 
 
2. GÜN  
Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi
Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize yerleşiyoruz. 
 
3. GÜN  
Ani Harabeleri Turu - Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan 
Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir çay/kahve molası veriyoruz.  Molanın ardından Ani Harabeleri'nden ayrılarak  Sarıkamış'a ulaşıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars'a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek bu günkü programımızı sonlandırıyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama  Kars'da ki otelimizde olacaktır.. 

4. GÜN  
Çıldır Gölü Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek  
Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Gürcü Kilisesi, Şeytan Kalesi ve Aktaş gölünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. 

5. GÜN
Kars Şehir Turu 
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars'ın merkezini keşfetmek üzere gezimize devam ediyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda, Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, 
Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Gezimizin ardından Meşhur Kars kaşarının satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz.  Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz.

6.GÜN
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 07.45 doğu ekspres treniyle ankaraya yolculuğumuza başlıyoruz...Karsa geliş yolunda gece saatlerine denk gelen onlarca küçük köy ve kasabanın fotograflarını çekerek mistik bir yolculuk gerçekleştiriyoruz.Akşam konaklamamız yataklı vagonlarda ve akşam yemeği serbest olarak restaurant vagonunda olacaktır. 

7.Gün
Sabah saat 9.00 civarında Ankara'ya varış ve bizi bekleyen aracımızla anıtkabir ziyaretinin ardından Antalya'ya dönüşe geçiyoruz. 

DAHİL

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER 
* Antalya- Ankara Transfer
* Ankara - Kars Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Biletleri ( Yataklı Kompartman)
* Kars - Antalya Uçak Biletleri 
* Kars - Ani Harabeleri - Çıldır gölü - Sarıkamış özel Minibüs ulaşım hizmetleri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 3 Gece Hotel konaklaması
* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
* Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
* Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
* Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
* Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
* Kişisel harcamalar, Alışverişler
* Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
* Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
* Tüm Öğlen yemekleri

NOT

 Bu turumuzda Gidiş seyahatimizde Tren konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonlar 2 Kişiliktir. 3 veya 4 Kişilik Tren konaklaması talep edilmesi halinde 4 kişilik Kuşetli Vagon verilebilmektedir.  Böylesi bir durumda rezervasyon aşamasında Kuşetli yada Yataklı vagon olacağı size bildirilmektedir.

Turun tamamında 1 Kişilik oda talep edilmesi halinde, otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de Müsaitlik durumuna göre 4 Kişilik Kuşetli Vagon yada 2 Kişilik Yataklı Vagon konaklaması verilmektedir. Her iki vagon tipinde de misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik konaklama talep eden misafirlerimiz için ücret farkı SNGL Tur ücreti olarak belirtilir. 

Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.