DOĞA SPORLARI

Yaşamı tanımlamaya kalktığımızda “hareket”i en başa koymamız gerekir.Çünkü yaşamın özü hareketdir.

Günümüz teknolojileri öylesine hızlı gelişmekte ki,otomasyon ve mekanizasyon artık insan yaşantısı içinde daha fazla yer tutmaktadır.Teknoloji kullanımlarında ise artık herşey insanın rahatlığı için düşünülmektedir. Çamaşır ve bulaşık yıkamakdan ayakkabı fırçalamaya kadar her şey artık aletler makinalar aracılığıyla yapılmaktadır.Bu da günlük yaşam içinde insanı daha pasif ya da daha az aktif konuma sokmaktadır.

Günümüzdeki bu az hareket, yeni bir hastalık grubunun doğmasına da neden oldu. Bu hastalık grubuna Hypokinetic- Disease (hareket azlığı hastalıkları) adı veriliyor. Artık bu hastalıklar günümüzde en çok can alan hastalıklar grubudur. Kalp-Damar hastalıkları ise bu grubun başını çekiyor.

İnsan bu hareket azlığı ile başa çıkmak, yaşam kalitesini yükseltmek, fiziksel anlamda günlük yaşamdaki etkinlikleri daha kolay yapar hale getirebilmek amacıyla “ spor” olgusunu yarattı. Bu olgu çeşitli dönemlerde, çeşitli ülkelerde değişik isimlerle anıldı. Kimi zaman “herkes için spor”, kimi zaman “sağlık için spor”, kimi zaman “kitle sporu” v.b. gibi.

MTA tours olarak Sporu seyehat kavramıyla birleştiriyor , gezerken eğleniyor , eğlenirken spor yapıyoruz...
Sporu doğanın el degmemiş güzelliklerine taşıyoruz. Şehirler de ki karlar kirlenmiştir , çünkü üzerine basılır..En safı , en güzeli doğada olandır...
Sizde gezerken doğanın el değmemiş güzelliklerini keşfetmek ve spor yapmak istiyorsanın , aşagıda ki formu doldurarak bir üyelik talebi oluşturabilirsiniz...

 

KLÜP ÜYELİK FORMU