TUR DETAY

DETAY


1.GÜN

   Sabah yola çıkılarak Alanya, Anamur üzeri Kız kalesine gelinir. Kale gezimizin ardından Silifke-Narlıkuyu yakınlarında bulunan Cennet ve Cehennem obrukları ziyaret edilerek Tarsus’a gelinir ve burada dünyanın değişik kültürlerinde izlerine rastlanan Ashab-ı Keyf (Yedi Uyurlar mağarası) görülür. Ziyaretimizin ardından Adana’ya gelinir ve otelimize yerleşilir. 
 

2.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Adana’da ki Balkanların ve Orta doğunun en büyük camisi kabul edilen Sabancı merkez camisi, Seyhan Irmağı üzerinde ki tarihi Roma köprüsü ziyaret edilir ve Adana’dan ayrılıp Gaziantep’e gelinir. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi, Antep kalesi gezilir ve turistik çarşısında serbest zaman verilir. Verilen serbest zamanın ardından Antep’te ki otelimize yerleşilir.
 

3.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından hareket edilerek Halfeti’ye gelinir. Burada dileyen misafirler ekstra ücret ödeyerek Fırat Irmağı'nda tekne İle Birecik barajının yapılmasıyla sular altında kalan Batık kent gezisi yapabilirler. Halfeti’den ayrılıp Şanlıurfa’ya gelinerek, Hz. Eyüp peygamberinin sabır makamı, Hz. İbrahim’in doğduğuna inanılan mağara, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklı göl, ve Nemrut’un kızı Zeliha Hz. İbrahim’e inandığı için kendini atttığı yer olan Ayn-ı Zeliha gölü ziyaret edilir. Ardından Urfa kapalı çarşıya gelinir ve burada serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle Urfa’da bulunan otelimize yerleşilir.

   NOT: Akşam talep olduğu takdirde ekstra ücret ödeyerek, meşhur Urfa sıra gecesine gidilebilir.
 

4.GÜN

   Kahvaltının ardından Urfa’dan ayrılıp Bozova’ya gelinir. Burada Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk barajı panorama fotoğraflayıp yolumuza devam ederek Adıyaman’a gelinir. Öğle yemeğinin ardından ekstra ücret ödeyerek, minibüslerle güneşin batışını izlemek için Nemrut Dağı’na hareket edilir. Yol üzerinde bulunan Kommageneler’in Kraliçelerine ait olan Karakuş Tümülüs’ü, tarihi Cendere köprüsü ve Kommagene Krallığının yazlık başkenti olan Arsemia ören yeri ziyaret edilir. Sonrasında ise Nemrut dağına çıkılır. Nemrut dağının zirvesinde ki tanrı heykelleriyle süslü Tümülüs görülür. Doğu terası ve Batı terası ziyaret edilerek batı terasında güneşin batışı izlenir. Devamında ise Adıyaman’a gelerek otelimize yerleşilir.
 

5.GÜN

   Kahvaltımızın ardından Adıyaman’dan ayrılıp Kahramanmaraş’a gelinerek, Maraş’ın kahramanı Sütçü İmam Türbesi ziyaret edilir. Sonrasında ise kapalı çarşıda serbest zaman verilir. Serbest zamanın ardından Kahramanmaraş’tan ayrılıp Hatay’a gelinir. Antik döneme ait eserlerin sergilendiği Hatay arkeoloji müzesi,  Hristiyanlığın en eski kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre kilisesi ve Harbiye şelalesi ziyaret edilir. Hatay uzun çarşıda serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle Hatay’da bulunan otelimize yerleşilir.
 

6.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından gerekli molalar verilerek Antalya’ya doğru dönüşe geçilir.

DAHİL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
Seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik
Ulaşım
Konaklama
Sabah kahvaltıları ( Tura başlangıç günü kahvaltı dahil degildir. )
Akşam yemekleri   ( Turun bitiş günü akşam yemekleri dahil degildir.)

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğlen yemekleri
Giriş ücretleri ( Turun başlangıç tarihinden itibaren müze kart alınması tavsiye edilir )
İçecekler
özel harcamalar.

NOT

0-6 yaş arası 1. çocuk aile yanında ücretsiz seyahat edebilir.
6-12 Yaş arası 1. çocuk aile yanında %50 indirimli seyahat edebilir.
Turun başlanğıç günü olan 1. gün sabah kahvaltısı ve bitiş günü akşam yemeği fiyata dahil degildir.
Giriş ücretleri dahil olmadığından turun başlangıç tarihinden önce müze kart alınması tavsiye edilir.
Seyahatinize başlamadan önce , Kullanılacak malzemelerinizi hazırlamak için gidilecek olan bölgenin iklim koşulları ve özel koşullar hakkında acentenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
www.mtatours.com da yayınlanan programların izinsiz olarak basılması,yayınlanması ve kopyalanması yasaktır...