TUR DETAY

DETAY


 

1.GÜN: KONYA 

   Sabah erken saatlerde yola çıkılarak, Manavgat-Akseki üzeri gerekli molalar verilerek öğlen saatlerinde Konya şehir merkezine gelinir. Öğle yemeğinin ardından, eskiden Mevlana’nın Dergâhı olan Mevlana türbesi ve Mevlana müzesi ziyaret edilir.  Sonrasında Alâeddin Tepesi'ne gelinir. Gezimizin bitimiyle Konya’da bulunan otelimize yerleşilir. 

   NOT: Akşam yemeğinin ardından MTA misafirlerine özel, ücretsiz canlı ney dinletisi verilecektir.

 

2.GÜN: NEVŞEHİR

   Sabah kahvaltımızın ardından Aksaray üzeri Kapadokya bölgesine doğru yol alınır. Dünyanın 9.harikası olarak literatüre geçen Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne gelinir. Sonrasında Güvercinlik Vadisi, Uçhisar ve Göreme’nin en ünlü ören yeri olan ve kayalara oyulu birçok kilisenin yer aldığı Göreme Açık Hava Müzesi ziyaret edilir. Ziyaretimizin ardından Göreme’de ki otelimize yerleşilir.

   NOT: Talep olduğu takdirde akşam yemeğimizin ardından, ekstra ücret ödeyerek Türk Gecesi’ne gidilecektir.

 

 3.GÜN: SİVAS

   Sabah kahvaltımızın ardından Kayseri üzeri gerekli molalar verilerek Sivas’a gelinir. Cumhuriyet tarihimizde önemli yer tutan Sivas Kongre Binası, Çifte minareli medrese ve Anadolu Selçuklu Devleti’nin önemli eserlerinden biri olan Gök Medrese ziyaret edilir. Günlük programımızın tamamlanmasıyla birlikte Sivas’ta bulunan otelimize yerleşilir.

 

4.GÜN: ERZURUM

   Sabah kahvaltımızın ardından Erzurum’a doğru hareket edilerek, Saltukoğulları devrinden kalan Üç Kümbetler eseri, Erzurum’un simgesi haline gelmiş Çifte Minareli medrese ziyaret edilir. Sonrasında oltucular çarşısı ve kent merkezi gezilir. Programımızın tamamlanmasıyla Erzurum’da bulunan otelimize yerleşilir.

 

5.GÜN: KARS

   Sabah kahvaltımızın ardından Kars’a doğru hareket edilir. 40 kapılı şehir olarak bilinen, Ermenistan sınırında ki Anı Harabeleri ve Fethiye Camisinin ziyaretlerinin ardından Rus mimarisiyle süslenmiş kentin, panoramik yürüyüş turu yapılır. Turun bitimiyle Kars’ta bulunan otelimize yerleşilir.

 

6.GÜN: ARTVİN

   Sabah kahvaltımızın ardından doğa harikası Artvin’e doğru hareket edilir. Hopa Gürcistan sınırında verilen fotoğraf molasının ardından Rize’ye doğru devam edilir. Yolumuzun üzerinde bulunan Ardeşen – Fırtına deresinde verilen panoramik fotoğraf molasının ardından Rize merkeze gelinir. Yapılan şehir turu sonrasında  Rize’de bulunan otelimize yerleşilir. 

 

7.GÜN: TRABZON - UZUN GÖL

   Sabah kahvaltımızın ardından Ayder yaylasına çıkılır. Ayder yaylasında ki gezimizin sonrasında Rize çay fabrikaları gezilerek Sürmene üzeri Trabzon’a Doğru hareket edilir. Tarihi müze olan Ayasofya Camisi ziyaret edilir. Ardından Trabzon’da bulunan otelimize yerleşilir.

 

8.GÜN: UZUN GÖL

   Sabah kahvaltımızın ardından Uzun göl civarında yürüyüş ve bölgeden kiralanan araçlarla yaylalara dogru hareket edilir. Gün boyu doğa yürüyüşü ve fotoğraf turu yapılır. Akşam saatlerinde otelimize dönüş yapılır. Akşam yemeğimizin ardından MTA misafirlerine özel eğlence yapılacaktır.

 

 

9.GÜN: ORDU

   Sabah kahvaltımızın ardından Ordu’ya doğru hareket etmeden önce Sümela manastırı ziyaret edilir. Ordu’ya doğru ilerlerken Giresun'da verilen molada şehir turu yapılır. Akşamüzeri Ordu’ya varılarak, Boztepe’de gün batımı izlenir. Programımızın bitimiyle Ordu’da bulunan otelimize yerleşilir.

 

10.GÜN: SİNOP

   Sabah kahvaltımızın ardından Samsun üzeri Sinop’a doğru hareket edilir. Yol üzerinde Samsun’a uğrayarak Samsun ve çevresinde ele geçen tarihi eserlerin sergilendiği Arkeoloji ve etnografya müzesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte, İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru ziyaret edilir. Sinop’a ulaşıldıktan sonra burada bulunan Türkiye’nin en kuzey ucunu oluşturan Ak liman Hamsilos Fiyord’un da fotoğraf molası verilir. Ardından tarihi Sinop Ceza evi ziyaret edilir. Programımızın tamamlanmasıyla Sinop’ta bulunan otelimize yerleşilir.
 

11.GÜN: ÇORUM

   Sabah kahvaltımızın ardından Sinop şehir merkezinde serbest zaman verilir. Sonrasında Çorum merkeze doğru hareket edilir. Çorum'da leblebiciler merkezinde alışveriş molası verilir. Gezimizin ardından Çorum da bulunan otelimize yerleşilir. 

 

 

12.GÜN: ANKARA

   Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Ankara’ya doğru yol alınır. Yolumuz üzerinde bulunan  Hititlerin başkenti tarihi Hattuşaş  ziyareti yapıldıktan sonra Ankara'ya gelinir. Anıtkabir ziyaretinin ardından otelimize yerleşilir.

 

13.GÜN: ANTALYA

   Sabah kahvaltımızın ardından Ankara’dan hareket edilir.  Yol üzerinde eşek kulaklı Kral Midas’ın şehri Gordion ziyaret edilir. Sonrasında Afyon üzeri gerekli molalar verilerek Antalya’ya dönüşe geçilir.

DAHİL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
Seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik
Ulaşım
Konaklama

Sabah kahvaltıları ( Tura başlangıç günü kahvaltı dahil degildir. )
Akşam yemekleri   ( Turun bitiş günü akşam yemekleri dahil degildir.)


TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğlen yemekleri
Giriş ücretleri ( Turun başlangıç tarihinden itibaren müze kart alınması tavsiye edilir )
İçecekler
özel harcamalar.

 

NOT

0-6 yaş arası 1. çocuk aile yanında ücretsiz seyahat edebilir.
6-12 Yaş arası 1. çocuk aile yanında %50 indirimli seyahat edebilir.
Turun başlanğıç günü olan 1. gün sabah kahvaltısı ve bitiş günü akşam yemeği fiyata dahil degildir.
Giriş ücretleri dahil olmadığından turun başlangıç tarihinden önce müze kart alınması tavsiye edilir.
Seyahatinize başlamadan önce , Kullanılacak malzemelerinizi hazırlamak için gidilecek olan bölgenin iklim koşulları ve özel koşullar hakkında acentenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
www.mtatours.com da yayınlanan programların izinsiz olarak basılması,yayınlanması ve kopyalanması yasaktır...