TUR DETAY

DETAY

 

 

1. GÜN: Isparta - gül hasadı turu...

Sabah erken saatlerde Antalya'dan hareket edilerek saat 9.00 civarı Isparta Güneykent'e varılır. Bizim için açık havada hazırlanmış ve gül kokuları eşliğinde alacağımız yöresel kahvaltının ardından, deyim yerindeyse gül bahçelerine dalıyoruz. Gül hasadı yapan işçilerin bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle gül hasadı faaliyetimizi gerçekleştiriyoruz. Faaliyetimizin ardından, güllerin işlenip yağlarının çıkarıldığı yağ haneye geçip, eski usul ve yeni usul yağ çıkarma işlemleri, makinaları hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında Güneykent Kültür Evi ziyaret edilir. Ziyaretimizin ardından verilen serbest zamanın bitimiyle meşhur Isparta kebabını tatmak üzere Isparta şehir merkeze geçilir. Öğlen yemeğimizden sonra Gölcük Krater gölü kenarında verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, F
irdevs Paşa Camii ve BedesteniIsparta Müzesi gezilerimizi tamamlayıp Isparta'da ki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz binbir çeşit gül ürünleri üzerine bireysel keşifte bulunabilirler. 

 

 

 

2. GÜN: Eğirdir Gölü ve Yeşil Ada gezisi, Antalya Dönüş seyahati
 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından çıkış yaparak, aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Grubumuzun hazır duruma gelmesini takiben, bugünkü tur planımızda bulunan ve ülkemizin en güzel göllerinden biri olan Eğirdir’i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Isparta'ya bağlı Eğridir ilçesinin kültürel güzellikleri, Hızır Bey Camii, Dündar Bey Medresesi (Taş Medrese) yi gezdikten sonra Eğirdir Gölü'ne ulaşıyoruz. Gölün en güzel manzara noktası olan Yeşil Ada mahallesine giriş yaparak buradan göl manzarasını seyrediyoruz. Göl üzerinde bulunan bu şirin yarımada çevresinde, Eğirdir Gölü manzarası eşliğinde yürüyüş yaptıktan sonra dinlenme molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz manzara eşliğinde keyif çaylarını veya kahvelerini içebilirler. Kısa molamızın ardından Antalya'ya dönüşe geçilir.

 

 

NOT : Bu turumuz sadece gül hasadı döneminde gerçekleştirilmektedir. Bu özel fırsatı kaçırmanız hailinde en yakın turun 1 yıl sonra gerçekleşeceğini unutmayınız.

DAHİL

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER 
* Lüks Araçlar ile Gidiş-dönüş ulaşım
* Araç içi ikramlar, 
* 1 Gece Hotel konaklaması, 
* Otelimizde alınan 1 Sabah Kahvaltısı, 
* Otelimizde alınan 1 Akşam Yemeği, 
* Profesyonel Rehberlik, 
* Zorunlu Seyahat Sigortası, 


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
* Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
* Bahşiş ve diğer harcamalar
* 1. Öğlen yemeği Yöresel Isparta Kebabı Menü
* 2. Öğlen yemeği Afyon / Mola yerinde serbest 
* Isparta Gül Bahçelerinde Yöresel Köy Kahvaltısı, Traktör ile Köy gezisi ve Müze Giriş ücretleri ( 40 TL )
 

NOT

Bu turumuz Sadece Gül hasadı döneminde gerçekleştirilmektedir. Bu özel fırsatı kaçırmanız hailinde en yakın turun 1 yıl sonra gerçekleşeceğini unutmayınız.

Minimum 40 kişilik gruplara özel istenilen tarihte gerçekleştirilmektedir. Tur dönemi 15 Mayıs - 15 Haziran arasındadır.