TUR DETAY

DETAY


1.GÜN

   Sabah erken saatlerde hareket edilerek Akseki, Seydişehir üzeri Konya’ya gelinir. Konya’da eskiden Mevlana’nın Dergâhı olan Mevlana türbesi ve Mevlana müzesi ziyaret edilir. Öğle yemeğinin ardından Aksaray üzeri Kapadokya bölgesine varılır. Peri bacalarının bulunduğu Paşa bağlarında fotoğraf molası verilir. Toprağın sanata dönüştüğü yer olan Avanos’a gelinir ve burada ki çanak – çömlek atölyelerinden biri ziyaret edilir. Günlük gezi planımızın son bulmasıyla Kapadokya’da bulunan otelimize yerleşilir.

   NOT: Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Türk gecesi'ne katılabilirler. (Ekstra)
 

2.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Kayseri’ye gelinerek kapalı çarşıda serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle Sivas’a gelinerek, Cumhuriyet tarihimizde önemli yer tutan Sivas Kongre Binası ve Çifte Minareli Medrese ziyaret edilir. Ardından Tokat’a gelinerek, Taşhan çarşısında serbest zaman verilir. Serbest zamanınmızın bitimiyle Amasya'da bulunan otelimize yerleşilir. 

 

3.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından, Hazeranlar konağı, Amasya kalesi, Helenistik dönemde kentin su ihtiyacını karşılamak için yapılan Ferhat ile Şirin’in su kanalları ziyaret edilir. Sonrasında Erbaa, Niksar, Fatsa üzeri Ordu’ya gelinir. Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek teleferikle Ordu’yu kuşbakışı izleyebileceğimiz Boztepe’ye çıkabilirler. Ardından Trabzon’a gelerek otelimize yerleşilir.
 

4.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından, 20. Yy’ın başında yaptırılmış olan Atatürk Köşkü, tarihi müze olan Ayasofya Camisi ziyaret edilir. Sonrasında Osmanlı döneminden bu yana meşhur Trabzon telkâri adı altında telkâri sanatının üretildiği çarşı ziyaret edilerek Trabzon gümüşleri hakkında bilgi aldıktan sonra Of’a gelinir. Burada ki çay fabrikası gezilir. Ardından Uzun Göl’e çıkılarak serbest zaman verilir. Dileyen misafirlerimiz, minibüslere ekstra ücret ödeyerek Demirkapı yaylasına çıkabilirler. Günlük programımızın tamamlanmasıyla Rize’de bulunan otelimize yerleşilir. 
 

5.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Ardeşen, Çamlıhemşin üzeri Karadeniz’in doğal güzelliklerini izleyerek Ayder yaylasına çıkılır. Çevre gezintisi için serbest zaman verilir. Verilen serbest zamanın bitmesiyle Ayder yaylası'ndan ayrılıp Hopa-Borçka’ya gelinir. Dileyen misafirlerimiz minibüslere ekstra ücret ödeyerek Karagöl Tabiat Parkı’na çıkabilirler. Karagöl’ün muhteşem güzelliklerini fotoğraflayıp, Karagölü gezdikten sonra Hopa da bulunan otelimize yerleşilir.
 

6.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Sarp sınır kapısına gelinerek Batum’a geçilir. Çoruh Nehri ağzında bulunan Gonia Kalesi ve dünyanın en büyük botanik bahçeleri arasında geçen Botanik Park ziyaretlerinin ardından Batum şehir merkezine gelinerek, burada Avrupa Meydanı, Medea anıtı, Altın Post heykeli görülür ve şehir gezintisi için serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle tekrardan Türkiye'ye geçiş için Sarp sınır kapısına gelinir. Sonrasında Hopa’da bulunan otelimize yerleşilir.
 

7.GÜN 

   Sabah kahvaltımızın ardından Rize’ye gelinerek, Rize Bezi Dokuma Atölyesi ziyaret edilir. Ardından Giresun’a gelerek şehir merkezinde serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle Samsun’a gelerek burada bulunan otelimize yerleşilir. 
 

8.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Samsun ve çevresinde ele geçen tarihi eserlerin sergilendiği Arkeoloji ve Etnografya müzesi, Gazi müzesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte, İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru ziyaret edilir. Samsun’un simgesi olan Atatürk heykeli görülür. Sonrasında ise Bafra üzeri Sinop’a gelinerek Türkiye’nin en kuzey ucunu oluşturan Ak liman Hamsilos Fiyord’un da fotoğraf molası verilir. Sonrasında tarihi Sinop ceza evi ziyaret edilir. Ziyaretlerimizin ardından Sinop'da ki otelimize yerleşilir.
 

9.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Kastamonu’ya gelinerek, Milli mücadele döneminin kahraman kadınlarından olan Şerife Bacı Anıtı, birbirinden baskın özellikleri bulunan Nasrullah camisi ziyaret edilir. Sonrasında verilen serbest zamanın ardından Safranbolu’ya gelinir. Burada 18.yy ve 19.yy Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ile teknolojisini  yansıtan Kaymakamlar Müze Evi, Safranbolu’nun en büyük yapılarından biri olan Cinci hanı ziyaret edilir. Ziyaretlerimizin ardından turistik ve el sanatları çarşısında serbest zaman verilir. Gezintimizin bitimiyle Safranbolu da ki otelimize yerleşilir.
 

10.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Ankara, Afyon üzeri gerekli molalar verilerek Antalya’ya dönüşe geçilir. 

DAHİL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
Seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik
Ulaşım

Konaklama
Sabah kahvaltıları ( Tura başlangıç günü kahvaltı dahil degildir. )
Akşam yemekleri   ( Turun bitiş günü akşam yemekleri dahil degildir.)


TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri
Giriş ücretleri ( Turun başlangıç tarihinden itibaren müze kart alınması tavsiye edilir )
İçecekler
özel harcamalar.

NOT

0-6 yaş arası 1. çocuk aile yanında ücretsiz seyahat edebilir.
6-12 Yaş arası 1. çocuk aile yanında %50 indirimli seyahat edebilir.

Turun başlanğıç günü olan 1. gün sabah kahvaltısı ve bitiş günü akşam yemeği fiyata dahil degildir.
Giriş ücretleri dahil olmadığından turun başlangıç tarihinden önce müze kart alınması tavsiye edilir.
Seyahatinize başlamadan önce , Kullanılacak malzemelerinizi hazırlamak için gidilecek olan bölgenin iklim koşulları ve özel koşullar hakkında acentenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
www.mtatours.com da yayınlanan programların izinsiz olarak basılması,yayınlanması ve kopyalanması yasaktır...