TUR DETAY

DETAY


 

1.GÜN 

Sabah 06:30 da Antalya’dan hareket ederek Burdur-Afyon-Ankara üzeri gerekli molalar verilerek Çorum’a varılır. Burada Hitit Krallığı’nın merkezi ve önemli şehirlerinden biri olan Alacahöyük ören yeri ziyaret edilir. Ziyaretimizin ardından Çorum’da ki otelimize yerleşilir. (SERA OTEL)

2.GÜN 

Kahvaltımızın ardından Çorum’dan ayrılıp Merzifon üzeri Samsun’a gelinerek Amisos Hazinesinin de bulunduğu Arkeoloji ve Etnografya müzesi, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarih in de Samsun’a geldiği Bandırma Vapuru ve Gazi Müzesi ziyaret edilir.  Samsun’un sembolü olan Atatürk heykeli görülür.  Sonrasında serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle Terme-Ünye-Fatsa üzeri Ordu’ya gelinir.  Dileyen misafirlerimiz  teleferik ile Ordu’yu kuşbakışı izleyebileceğimiz Boztepe’ye çıkabilirler (Exstra). Günlük gezi planımızın tamamlanmasıyla Ordu’da ki otelimize yerleşilir. (GRAND AYZEK OTEL)

3.GÜN 

Kahvaltımızın ardından Trabzon’a gelinerek Ayasofya müzesi ve Atatürk köşkü ziyaret edilir. Öğle yemeğinde Meşhur Akçaabat köftesinin tadımından sonra Trabzon Şehir merkezinde serbest zaman verilir. Dileyenler bu zamanda Boztepe’ye çıkabilirler. Programımızın tamamlanmasından sonra Trabzon’da ki otelimize yerleşilir. (SEÇİLYA OTEL)

4.GÜN 

Kahvaltımızın ardından Of’a gelinerek, burada ki Özçay çay fabrikası ziyaret edilir. Ardından Uzungöl’e gelinerek, Uzungöl şelaleleri görülür. Minibüslerle Demirkapı veya Garester yaylasına çıkılır (Ekstra). Uzungöl ve yayla ziyaretlerinin ardından Rize’ye gelinir. Rize dokuma atölyesi ziyaret edilir ve Rize bezleri hakkında bilgi alınır. Sonrasında Ardeşen’e gelerek otelimize yerleşilir. (PATULYA OTEL)

5.GÜN 

Kahvaltımızın ardından hareket edilerek Sarp sınır kapısına gelinir. Sınır kapısında ki işlemlerin ardından Batum’a geçilerek, burada Gonio kalesi, Batum botanik parkı ziyaret edilir. Sonrasında Batum şehir merkezine gelinerek Batum limanı, Avrupa meydanı, Altın post heykeli ziyaret edilir.  Ziyaretlerimizin ardından Şehir merkezinde verilen serbest zamanın bitimiyle tekrar Sarp sınır kapısına gelerek Türkiye’ye geçilir ve Ardeşen'de ki otelimize dönülür. (PATULYA OTEL) 

6.GÜN 

Kahvaltımızın ardından Fırtına deresini takip ederek Çamlıhemşin’e gelinir. Burada minibüslerle Zil kale ve Kavrum yaylasına çıkılır (Ekstra). Ardından Ayder yaylasına gelinerek, çevre gezintisi için serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle Ayder yaylasından ayrılıp Rize-Trabzon üzeri Giresun’a gelinir.  Yolumuzun üzerinde yöresel ürünlerin bulunduğu Lezzet diyarında mola verilir. Ardından Giresun Bulancak’da ki otelimize yerleşilir. (AVCI OTEL)

7.GÜN 

Kahvaltımızın ardından hareket edilerek Ünye- Niksar üzeri Tokat  ‘a gelinir. Tokat da yöresel ürünlerin bulunduğu tarihi Taşhan çarşısında verilen serbest zamanın ardından, Turhal üzeri Şehzadeler Şehri Amasya’ya gelinir. Burada Ferhat İle Şirin su kanalları ve müzesi, eski Amasya evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Hazeranlar Konağı, Amasya kalesi ve Pontus Krallığından kalan Kral Kaya mezarları ziyaret edilir. Ziyaretlerimizin ardından  Şehzadeler parkında serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle Amasya’da ki otelimize yerleşilir (TAŞHAN OTEL)

8.GÜN 

Kahvaltımızın ardından hareket edilerek Ankara-Afyon üzeri gerekli molalar verilerek Antalya’ya dönüşe geçilir.

 

DAHİL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
Seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik
Ulaşım

Konaklama
Sabah kahvaltıları ( Tura başlangıç günü kahvaltı dahil degildir. )
Akşam yemekleri   ( Turun bitiş günü akşam yemekleri dahil degildir.)


TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri
Giriş ücretleri ( Turun başlangıç tarihinden itibaren müze kart alınması tavsiye edilir )
İçecekler
özel harcamalar.

NOT

0-6 yaş arası 1. çocuk aile yanında ücretsiz seyahat edebilir.
6-12 Yaş arası 1. çocuk aile yanında %50 indirimli seyahat edebilir.

Turun başlanğıç günü olan 1. gün sabah kahvaltısı ve bitiş günü akşam yemeği fiyata dahil degildir.
Giriş ücretleri dahil olmadığından turun başlangıç tarihinden önce müze kart alınması tavsiye edilir.
Seyahatinize başlamadan önce , Kullanılacak malzemelerinizi hazırlamak için gidilecek olan bölgenin iklim koşulları ve özel koşullar hakkında acentenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
www.mtatours.com da yayınlanan programların izinsiz olarak basılması,yayınlanması ve kopyalanması yasaktır...