TUR DETAY

DETAY1.GÜN

   Sabah Antalya’dan yola çıkılarak Denizli, Salihli, Akhisar, Balıkesir üzeri Altınova’ya gelerek otelimize yerleşilir.
 

2.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından yola çıkılarak Çanakkale’ye gelinmesinin ardından feribotla Eceabat’a geçilerek; Seyit Onbaşı’nın tabyası, Alçıtepe, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş anıtı, Conk bayırı, 57. Alay Şehitliği gezilir. Şehitlik gezisinin ardından yolumuza devam ederek Keşan’a gelinir ve otelimize yerleşilir. 
 

3.GÜN

   Sabah kahvaltımızın ardından Edirne’ye gelinerek Osmanlı Padişahı II. Selim’in Mimar Sinan’a yaptırdığı Selimiye Camisi ve Edirne’de ki Osmanlı saraylarından biri olan tarihi Sarayiçi gezimizin ardından II. Beyazıt Külliyesinin Darüşşifa ve tıp medresesi yapıları içinde yer alan Yıldırım Beyazıt Şifahanesi , dünyanın en uzun taş köprüsü olan Uzunköprü, Meriç ve Tuna ırmakları ziyaret edilir. Ziyaretlerimizin ardından Keşan’da ki otelimize dönülür.

4.GÜN

   Sabah Kahvaltımızın ardından İstanbul’a doğru yol alınarak Topkapı’da bulunan Panorama Müzesi ve 1459 yılında inşa edilen Eyüp Sultan Türbesi ziyaret edilir.Haliç’in ünlü panoramasının seyredilebildiği Pierre Loti Tepesi bir sonraki durağımızdır. Gün içerisinde ki gezilerimizin bitimiyle İstanbul’da ki otelimize yerleşilir. 
 

5.GÜN

   Sabah  kahvaltımızın ardından Osmanlı İmparatorluğu döneminde devletin idari merkezi olarak kullanılan ve Osmanlı padişahlarının yaşadığı Topkapı sarayı, Bizans İmparatoru I. Jüstinyen tarafından inşa ettirilen Ayasofya Müzesi, Osmanlı padişahı I. Ahmed tarafından inşa ettirilen Sultan Ahmet Camisi ve İstanbul’da ki en büyük kapalı sarnıç olan Yerebatan Sarnıcı ziyaret edilir. Sonrasında kapalı çarşıda serbest zaman verilir. Serbest zamanın bitimiyle talep olduğu takdirde ekstra ücret ödeyerek tekneyle boğaz turu yapılabilir. Günlük programımızı tamamladıktan sonra otelimize dönülür. 
 

6.GÜN

   Sabah Kahvaltımızın ardından Gebze’ye gelinerek feribotla Bursa'ya geçilir. Bursa’da I. Beyazid tarafından yaptırılan Ulu Cami, Orhangazi türbesi, Osmangazi Türbesi, Yeşil Türbe ve Külliyesi ziyaret edilir. Bursa kapalı çarşıda verilen serbest zamanın ardından Bursa’da ki otelimize yerleşilir.
 

7.GÜN 

   Sabah kahvaltımızın ardından Kütahya, Afyon üzeri gerekli molalar verilerek Antalya’ya dönüşe geçilir.

DAHİL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
Seyahat sigortası
Profesyonel rehberlik
Ulaşım
Konaklama

Sabah kahvaltıları ( Tura başlangıç günü kahvaltı dahil degildir. )
Akşam yemekleri   ( Turun bitiş günü akşam yemekleri dahil degildir.)

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğlen yemekleri
Giriş ücretleri ( Turun başlangıç tarihinden itibaren müze kart alınması tavsiye edilir ) 
İçecekler
özel harcamalar.

NOT

0-6 yaş arası 1. çocuk aile yanında ücretsiz seyahat edebilir.
6-12 Yaş arası 1. çocuk aile yanında %50 indirimli seyahat edebilir.
Turun başlanğıç günü olan 1. gün sabah kahvaltısı ve bitiş günü akşam yemeği fiyata dahil degildir.
Giriş ücretleri dahil olmadığından turun başlangıç tarihinden önce müze kart alınması tavsiye edilir.
Seyahatinize başlamadan önce , Kullanılacak malzemelerinizi hazırlamak için gidilecek olan bölgenin iklim koşulları ve özel koşullar hakkında acentenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
www.mtatours.com da yayınlanan programların izinsiz olarak basılması,yayınlanması ve kopyalanması yasaktır...