TUR DETAY

DETAY


 


1.GÜN 

17.00 da sun express hava yollarının tarifeli seferiyle Van'a olan uçuşumuz için Antalya hava alanı sun express contuarlarının önünde saat 16.00 da buluşuyoruz. 18.30 civarında Van hava alanına inişimizin ardından bizleri bekleyen aracımızla otelimize transferimizi gerçekleştiriyor ve Van'da ki otelimize yerleşiyoruz.

 

2.GÜN  

Kahvaltımızın ardından aracımıza binerek Erciş’e yöneleceğiz. ilçeye varmadan önce Deliçay'a doğru göç eden balıkların, balık bendi diye bilinen mini şelaleyi geçmeye çalışırken uçmalarını izleyeceğiz.

Mayıs ayında bir balık peyda olur bu çayda. Sürüler halinde salına salına yukarılara doğru giderler. Çayın yukarılarında yatırları ziyaret eder ve geri dönerler.Van Gölü’nde balık yaşamaz zannedenler, Yukarı Deniz’in verimsiz bir biyolojik çöl olduğunu düşünenler görsün diye İnci Kefali akarsular üzerindeki engelleri aşarken adeta uçuyor. Milyonlarcası bir araya gelerek Deliçay üzerinde Balık Bendi diye isimlendirilen mevkide bulunan küçük, doğal şelaleyi uçarak atlamaya çalışıyor. Onu ilk defa görenler bir daha görmek için bir yıl sonrasını iple çekmeye başlıyor.

 

Bu göç olayını izledikten sonra ki durağımız Muradiye şelalesi. Muradiye‘deki şelalede mola verip akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra Şeytan Köprüsü'nü görecek ve Van’a dönüp serbest zaman sonrası otelimize yerleşeceğiz. 

 

3. GÜN 

Sabah kahvaltımızın ardından, Ahlat’ta bir dünya harikası olan ve Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Ahlat’a Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsünü fotografladıktan sonra nemrut dagından iniyoruz.Öğle yemeğimizi Tatvan’da yiyoruz (ekstra). Ardından Ahlat’a geri dönüp, Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Edremit’e çeviriyoruz. Edremit’ten bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Ahtamar Adası’na hareket ediyoruz. Ahtamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Ahtamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergahlarımız olacaklar. Göl kenarında geçireceğimiz hoş vakitler sonrasında otelimize geri dönüyoruz. 

 

4.GÜN 

Sabah kahvaltımızın ardından, Van Gölü ve çevresini tüm manzarasıyla görebileceğimiz Van Kalesi’ne (Tuşpa Kalesi)  çıkıyoruz. Burada Urartu Kral Mezarlarını, Said’i Nursi Evini ve diğer Urartu harabelerini görüp,bir halı atölyesine giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van Kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Sonrasında Van Havaalanına giderek  sun express tarifeli seferi olan 19.30 uçuşuyla Antalya'ya dönüyoruz.

DAHİL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

Seyahat sigortası

Profesyonel rehberlik

Ulaşım

Konaklama

Sabah kahvaltıları ( Tura başlangıç günü kahvaltı dahil degildir. )

Akşam yemekleri   ( Turun bitiş günü akşam yemekleri dahil degildir.)

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri

Giriş ücretleri ( Turun başlangıç tarihinden itibaren müze kart alınması tavsiye edilir )

İçecekler

özel harcamalar.

NOT

 

6-12 Yaş arası 1. çocuk aile yanında %50 indirimli seyahat edebilir.

Turun başlangıç günü olan 1. gün sabah kahvaltısı ve bitiş günü akşam yemeği fiyata dahil değildir.

Giriş ücretleri dahil olmadığından turun başlangıç tarihinden önce müze kart alınması tavsiye edilir.

Seyahatinize başlamadan önce , Kullanılacak malzemelerinizi hazırlamak için gidilecek olan bölgenin iklim koşulları ve özel koşullar hakkında acentenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

www.mtatours.com da yayınlanan proğramların izinsiz olarak basılması,yayınlanması ve kopyalanması yasaktır...